MA STOLZENBACH VERKOOPT U NOG GRAAG GERANIUMS

MA STOLZENBACH VERKOOPT U NOG GRAAG GERANIUMS

DEN BOSCH - De broers André (52) en Peter Stolzenbach (45) hebben de zaak al jaren geleden overgenomen van ma, maar dat weerhoudt Annie (82) er niet van om nog elke dag naar de Groenrijk in Den Bosch te komen.

"Wat moet ik de hele dag thuis doen? Achter de geraniums zitten? Nee, dan verkoop ik ze liever", zegt Annie. Ze woont op een steenworp afstand van het tuincentrum aan de Graafseweg, net als de gebroeders met hun gezinnen.

Bloementelers
Haar man Kees was een echte tuinman, vandaar dat ze 57 jaar geleden begonnen met een eigen kwekerij. In 1986 overleed Kees en op dat moment stond ze er alleen voor. "Toen heb ik André en Peter gevraagd of ze zin hadden om mee te helpen met de zaak." Dat hadden ze, want het lag toch al in hun planning om de kant van hun ouders op te gaan. Peter volgde een opleiding tot bloementeler, André leerde voor bloemist en dat werk brachten ze in de praktijk.

Groene vingers
"Tot Rob de Tuinman in het begin van de jaren negentig op tv kwam", vertelt Peter. "Toen ging het hard. Daarvoor bestonden er nog helemaal geen tuincentra." Ze gingen met hun tijd mee en openden in 1995 Tuincentrum Stolzenbach, dat in 2000 overging in Groenrijk. De taakverdeling tussen de broers is nog steeds mooi verdeeld. André heeft de groenste vingers en staat heel de dag op de werkvloer. Of zoals hij het zelf zegt: "Ik heb geen zitkont." En Peter zit juist veel op kantoor en bewaakt de organisatorische kant. "Ze vullen elkaar perfect aan", zegt Sjannie (43), Peters vrouw die ook fulltime in de zaak staat.

Bron: Brabants Dagblad
Datum: 21.04.2016

Kijk ook eens naar de volgende berichten:

Vlinderstruik, klein van stuk en groots in bloei

De vlinderstruik is zo’n plant waar je tuin meteen vrolijker van wordt. En met Buddleja davidii ‘Little Rockstars’ krijg je al die bloemenpracht in een lekker compact formaat. De
kleurrijke bloempluimen trekken volop vlinders, bijen en andere bestuivers aan. Ideaal dus als je niet alleen zelf wilt genieten, maar ook wat extra leven in de tuin wilt halen.

Van verre streken naar jouw tuin

De Buddleja davidii vindt zijn oorsprong...

Lees meer...
duurzaam tuinieren
Wat je nu plant, eet je later: slim zaaien voor de herfst

Augustus is dé maand om te zaaien voor de herfst. Ontdek welke groenten je nu nog kunt planten voor een verse oogst later in het seizoen.

Lees meer...
Hibiscus moscheutos ‘Extreme’: Tropische bloemen met een groots karakter

De Hibiscus moscheutos ‘Extreme’ is niet bepaald een bescheiden plant. Met haar gigantische bloemen, weelderige groei en tropische uitstraling trekt ze meteen alle aandacht in de tuin. Eén bloem kan makkelijk zo groot worden als een dinerbord en juist dat maakt haar zo bijzonder. Ze oogt exotisch en indrukwekkend, maar verrassend genoeg voelt ze zich ook prima thuis in de Nederlandse tuin.

Van moerasplant tot zomerster

De Hibiscus mo...

Lees meer...